Ürünün ilk mecrası ambalajıdır. Fark edilen ambalajlar üretmenin yolu cesa­retten geçer. Ve biz başarımızı cesaretimizden alan bir firmayız. Kendimizi ambalaja cesaret katan firma olarak değerlendiriyoruz. Doğayla barışık, yarınları hedefleyen, insana odaklı firmalar geleceğe değer katan kuruluşlardır. Tıpkı Konya Kağıt Ambalaj Tesisleri gibi… Aslında kocaman bir aile 102 çalışan ve coğrafya olarak tüm Türkiye’ ye hitap edebilen bir fabrika…

Konya Kağıt A.Ş. Ambalaj Tesisleri, uzman, deneyimli, matbaacılık eğitimi almış kadrosuyla, gıdadan yedek parçaya, temizlik malzemelerinden ilaç kutularına kadar her türlü karton ambalaj ihtiyacına cevap vererek sektördeki yerini ve kalıcılığını, tamamlanan yatırım programı ile ispatlamış bulunmaktadır. Bu yatırımlar ile te­sisimizin, mevcut 6.000 ton karton tüketim kapasitesi 20.000 ton seviyesine çıkmış ve komple bir karton ambalaj ve ofset baskılı sıvamalı kutu üretim tesisi haline gelmiştir.

Bölgenin en donanımlı tesisi haline gelen ve bunu korumak için yatırımlara devam eden firmamız, bulunduğu konumun avantajlarından yararlanarak geniş bir coğrafi kesime hizmet etmektedir. 1989 yılından bu yana ofset baskılı karton ambalaj sektö­ründe standartları yeniden tanımlayan bu firmamız bugün tamamı yerli sermaye ile dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine en kaliteli en iyi hizmet sunan küresel bir firmadır.

Matbaa ve ambalaj üretimi alanında faaliyet gösteren tesisimizde, her türlü grafik tasarım çalışması, son sistem CTP kalıp hazırlama, 225 g ile 450 g arası her çeşit karton üzerine ofset baskı yapılmaktadır. Konya Kağıt A.Ş. Ambalaj Tesisleri 1989 yılından bu yana olan bilgi birikimi ve deneyimini, 2011 yılı başında yapmış olduğu büyük yatırımlarla pekiştirmiştir.

Bu yatırımlarla beraber ofset baskılı mikrodalga karton ambalaj üretimi alanında sektöre açılmıştır. Tesisimiz uygun fiyat, hızlı ürün teslimi ve yüksek kalite sunabilmek amacını kendine ilke edinerek, müşteri beklentisini en üst seviyede karşılamayı başarmaktadır. Konya Kağıt A.Ş. Ambalaj Tesisleri, son teknoloji basla öncesi ekipmanları, ofset basla makineleri ve baskı sonrası üniteleri ile sürekli hazır bulunan kağıt-karton stokları sayesinde aralıksız hizmet verebilen entegre bir tesistir. Bütün aşamalarda kalite kontrolün yapıldığı, ofset baskı aşamasında dünya standartlarında baskı yapabilen ve bu standardı ilk baskıdan son başlaya kadar kontrollü bir şekilde sağlayan sistem sayesinde, müşterilerin tesisimizi birinci sırada tercih etmesine sebep olmaktadır. Teknolojik tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek kendi bünyesine aktar­mak için büyük bir çalışma içerisinde bulunan Konya Kağıt Ambalaj, dinamik ve genç kadrosu ile, sektörlerinde hak ettiği yere oturmuştur. Sektörü içinde diğer tüm firmalar arasında teknolo­jik yenilik ve çalışmalarda yönlendirici olmaya çalışmaktadır. Üretimde daima en iyisini yaparak ve satış sonrası müşteri memnuniyetini de temel ilke edinen Konya Kağıt Ambalaj üretimin her aşamasında ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi temel prensiplerine bağlı kalmış ve üretimini yönlendirmiştir. Konya Kağıt A.Ş. FSC CoC (Orman Koruma ve Gözetim Zinciri) 40-004 Stan­dardı kapsamında belgelendirilme sürecini tamamlamış; 2012 yılı başından itibaren ürünlerinde müşteri isteklerine uygun FSC’li üretim yapabilme durumuna gelmiştir. Ayrıca dünya standart­larında ofset baskı kalite belgesi olan FOGRA Process Standart ISO 12647 mevcuttur.

Baskı Öncesi Grafik Tasarım ve Kalıp Hazırlama

Grafik tasarım birimimizde son sistem bilgisayarlarda grafik tasarım programları kullanılarak ürüne uygun ölçülerde ve müşteri taleplerine göre çalışmalar yapılıp maket haline getirilmektedir. Tasarımı tamamlanmış ve onayları alınmış işler için CTP kalıp hazırlanmaktadır ve ofset baskıya hazır hale getirilmektedir. Bilgisayardan kalıba pozlama teknolojisi ile ofset baskı kalıpları hazırlanmaktadır. Yapılan tasarımla ofset baskının renk uyumu bire bir aynıdır.

Bobinden Ebatlama Makinesi (2 adet)

Baskı öncesi işlemleri tamamlanmış siparişler için öncelikle hammaddemiz olan karton, bobin olarak depodan alınıp ebatlama makinesinde istenilen ebada göre tabakalanır.

Ofset Baskı Makinesi KBA Rapida 148-6 t Lak

Son teknoloji 6 renkli ofset baskı makinemiz ile dünya standartlarına uygun olarak baskı yapılır. 4 renkten 6 renge kadar müşteri talebine uygun olarak baskı yapılıp, en son ünitede de baskının çizilmesini engelleyici ve daha parlak görünüme sahip olması için dispersiyon lak baskısı yapılır. 60 gramdan 450 gram kartona kadar 102×142 ebadında her türlü kağıt kartona baskı yapılmaktadır. Baskı anında üretimi durdurmadan gerekli düzeltmeleri yaparak hata oranını minimize eden teknolojik donanıma sahiptir.

Tamamen dijital kontrolle renk kontrolü yapabilen makinemiz saatte 15.000 tabaka üretim yapabilmekte…

UV Lak Makinesi ( 1 Adet 70x100cm & 1 Adet 100x140cm )

Baskıdan sonra lak olarak UV lak talep eden müşterilerimizin ürünleri ise UV lak makinesinden geçirilir. Talep olması durumunda selefon kaplama da yapılmaktadır.

Laminasyon Sıvama Makinesi ( 2 Adet 145cm )

Ofset baskısı yapılmış kartonlar, sıvama makinesinde E, B veya dopel EB olarak açık ondüle ile laminasyon yapılarak birleştirilir.

Kutu Kesim Makinesi ( 1 Adet 72xl02cm & 3 Adet 102x142cm )

Özel kesim bıçakları ile kutu kesimleri, pilyaj ve perfore izleri yapılır. 200-450 gram arası tek kat karton ve E, B, C dalga, EB dopel ve BC dopel sıvamak karton kutu kesimleri yapılabilmektedir.

Ayıklama Ünitesi

Kesilmiş tabakalar kenar kırpıntılarından ayrı¬larak katlama yapıştırmaya hazır hale getirilir. Ayıklanan kırpıntılar makinede preslenerek balya haline getirilir ve geri dönüşüm için sevk edilir.

Pencere Yapıştırma Makinesi

Pencere talep edilen kutular için asetat pencere yapıştırma işlemi yapılır.

Kalite Kontrol Birimi

Kalite kontrol birimi tarafından tüm ham madde ve yardımcı malzemeler şartnameleri¬ne uygun olarak numuneleri alınır ve ilgili test cihazlarında testleri yapıldıktan sonra girdi kabulü yapılarak depolara teslim alınır. Baskı öncesi grafik tasarım ve kalıp hazırlama bölümü dahil üretimin tüm aşamalarında kalite kontrol birimi tarafından çok hassas olarak ürün kontrolleri yapılmakta ve müşteriye hatasız ürün temini sağlanmaktadır.
Kombassan Ambalaj da üretilen tüm ürünler müşterilerine zamanında ve kaliteli bir şekilde sevk edilir.